Crowdfunding

Crowdfunding je webová stránka kde lidi investoři přispívají penězi na vznik určitého nápadu. Většinou crowdfunding projekt je otevřen po dobu jednoho až tří měsíců. To znamená, že projekt, startup, by se měl zainvestovat za 30-90 dní.
Crowdfunding plán, by měl být sestaven před zahájením samotného crowdfundingu, a zároveň tak, aby jste během těchto pár měsíců naspořádali stanovenou sumu , a to hlavně vlastní aktivitou: reklamou, sociální sítě, pozvání kamarádů, přátel, rodičů, emaily a jiné. Vše musíte vypsat ve vašem crowdfunding plánu, jak plánujete vynaložit s penězi. Určitě musí existovat funkční prototyp projektu, webové stránky musí být hotové, nejlépe několik let zajeté s pravidelnými odběrateli, a určitě video specialně vytvořené pro crowdfunding. Kde vše ukážete, vysvětlíte. Počátky se tradují na indiegogo.com a kickstarter.com.

My se však zde soustředíme na to jak na crowdfundingu vydělat, jak investovat.


Crowdfunding je trojího typu: 1. reward donation = tzv. odměnový, kdy získáte produkt, můžete být i distributor, při domluvě s majitelem mít levnější cenu, 2. je Loan debt, půjčka, kdy získáte za investované peníze, úrok z investovaných peněz a investované peníze ovšem, teda nejspíš. Poslední 3. nejdůlejžitější typ crowdfundingu : EQUITY = investiční crowdfunding, kdy za investované peníze získáte podíl ve firmě. Na 2. a 3. se soustředíme.

Crowdfunding CZ převážně EQUITY & LOAN

Crowdfunding CZ převážně REWARD

Crowdfunding EN převážně EQUITY & LOAN

Crowdfunding EN převážně REWARD

Crowdfunding RU převážně EQUITY & LOAN

Crowdfunding RU převážně REWARD

Crowdfunding DE převážně EQUITY & LOAN

Crowdfunding DE převážně REWARD